Stomatolog Otwock

 • stomatolog otwock

  Stomatolog Otwock
  Rycerska 12

  Zapraszamy do nowej Kliniki Stomatologicznej w Otwocku przy ulicy Rycerskiej 12. Oferujemy pełen zakres usług stomatologicznych.

  tel. 730-848-333
 • dentysta otwock

  Dentysta Otwock
  Silkiewicz i Mieńko

  Dobry Gabinet oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną dla całej rodziny. Nasi lekarze stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności aby ...

  tel. 730-848-333
 • protetyka otwock

  Protetyka Otwock
  Rycerska 12

  Oferujemy protezy całkowite i częściowe, protezy elastyczne, protezy szkieletowe, korony i mosty porcelanowe, licówki porcelanowe...

  tel. 730-848-333
 • implanty otwock

  Implanty Otwock
  Silkiewicz i Mieńko

  Implanty, implanty z natychmiastowym obciążeniem, protezy na implantach, lokatory, regeneracja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej...

  tel. 730-848-333

PROFILAKTYKA

 1. Okresowe badania kontrolne

  Badanie kontrolne jamy ustnej należy wykonywać regularnie co sześć miesięcy u dorosłych i co trzy miesiące u dzieci. Badanie ma na celu wykrycie nieprawidłowości w jamie ustnej, takich jak choroby przyzębia i błony śluzowej, choroby tkanek twardych zębów pochodzenia próchnicowego i niepróchnicowego. Badanie jamy ustnej u osób dorosłych zaliczane jest do profilaktyki nowotworowej (niektóre nowotwory np. białaczka dają pierwsze objawy w jamie ustnej).
 2. Fluoryzacja

  Zabieg polega na pokryciu oczyszczonych z osadu zębów preparatem o odpowiedniej leczniczej zawartości fluoru. Fluor z preparatu wnika do szkliwa, wzmacniając je i powodując, że staje się bardziej odporne na działanie kwasów. Fluoryzację stosuje się u dzieci od najmłodszych lat oraz u osób dorosłych. Dzieci mają zabiegi wykonywane co 3-6 miesięcy. Dorośli co 6 miesięcy. Fluoryzacja oprócz działanie przeciwpróchnicowego stosowana jest przy nadwrażliwości zębów. Fluor stosowany w naszym gabinecie przypadkach jest bezpieczny, nie daje skutków ubocznych. Stosujemy preparaty firmy Vivadent i Colgate.
 3. Gabinet higieny

  Dyplomowana higienistka stomatologiczna zajmuje się profilaktyką próchnicy i wykonuje profesjonalne zabiegi usuwania kamienia, piaskowania, polerowania, lakierowania, lakowania i lapisowania. Uczy jak prawidłow szczotkować zęby, pomaga dobrać odpowiednie preparaty i szczotki do higieny jamy ustnej. Motywuje pacjenta do bardziej efektywnej pracy. Prowadzi warsztaty nt. higieny i prawidłowego odżywiania dla dzieci i rodziców. Każda wizyta profilaktyczna kończy się przekazaniem pacjentowi pisemnych informacji o sposobach zapobiegania próchnicy. Więcej...
 4. Instruktaż higieny jamy ustnej

  Uczymy pacjentów jak dbać o higienę jamy ustnej. Przedstawiamy najlepsze metody szczotkowania i nitkowania. Pomagamy dobrać preparaty i szczoteczki, aby pacjent mógł utrzymać idealny stan higieny jamy ustnej w warunkach domowych. U osób mających trudności z opanowaniem prawidłowej techniki szczotkowania rekomendujemy szczotki mechaniczne (elektryczne i soniczne) i wybarwianie płytki nazębnej specjalnym płynem.
 5. Nitkowanie

  Szczotkowanie zębów nawet najlepszą techniką i nowoczesną szczotką mechaniczną nie oczyszcza przestrzeni międzyzębowych. Około 40% powierzchni zębów pozostaje nieoczyszczonych z płytki nazębnej. Przestrzenie międzyzębowe można oczyścić nitką dentystyczną, wykałaczką lub szczoteczką międzyzębową. Uczymy jak efektywnie używać nitki i doradzamy jaki rodzaj akcesoriów będzie najlepszy w danym przypadku.
 6. Usuwanie złogów nazębnych (kamienia i osadu) czyli tzw. skaling

  Zabieg polega na ultradźwiękowym usuwaniu kamienia nad- i poddziąsłowego, polerowaniu powierzchni zębów i korzeni. W niektórych przypadkach konieczne jest wypiaskowanie osadu. Stosujemy skalery i piaskarki renomowanej firmy EMS. Zabieg kończymy pokryciem zębów lakierem fluorowym, który działa przeciwpróchnicowo i znosi nadwrażliwość pozabiegową. Regularne usuwanie złogów nazębnych i lakierowanie zębów, znacząco zmniejsza ryzyko próchnicy i chorób dziąseł.
 7. Lakowanie

  Lak to specjalna żywica do uszczelniania bruzd w zębach trzonowych: mlecznych i stałych. Lak wypełnia bruzdy powodując ich spłycenie i tym samym ułatwia oczyszczanie zębów z resztek jedzenia. Zagłębienia na powierzchniach zębów zostają zamnknięte, dzięki czemu zmniejsza się ilość zalegających tam resztek pokarmów. Metoda jest bezpieczna, bezbolesna, daje bardzo dobre efekty (do 90% redukcji próchnicy). Zabieg trwa krótko i nie jest męczący dla dziecka. ABy sprawić zabieg bardziej atrakcyjnym, strosujemy kolorowe laki w zębach mlecznych.
 8. Lakowanie z wycięciem bruzd

  Zdarza się, ze dziecko zgłasza się na lakowanie zbyt późno i bruzda w świeżo wyrżniętym zębie zdążyła już ściemnieć. W takim przypadku usuwa się wiertłem ciemne szkliwo, a powstałą przestrzeń wypełnia lakiem. Zapamiętaj: Zęby należy lakować w ciągu trzech miesięcy od ukazania się w jamie ustnej.
 9. Porady żywieniowe

  Przekazujemy pacjentom informacje nt. produktów spożywczych, soków owocowych i warzywnych, wód ssmakowych i napojów gazowanych oraz ich wpływu na stan zdrowia zębów

Galeria

+ Galeria Naszych Prac
 
gabinet
stomatologiczny
stomatolog
dentysta
 

Aktualne Promocje

- Przy wykonaniu dwóch wypełnień na jednej wizycie udzielamy 10% rabatu.

Kontakt

 • 05-400 Otwock, ul. Rycerska 12
 • Tel: (+48) 730 848 333
 • Email: